Fier - Policia Rrugore e Qarkut Fier arreston 23 shtetas për drejtim mjeti pa leje drejtimi

video

Me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e sigurisë në rrugë, Policia Rrugore ka vijuar punën për konstatimin dhe procedimin e personave që drejtojnë mjetet dhe motomjetet në mënyrë të parregullt, si dhe të shkeljeve, të cilat janë burim i shtuar për aksidentet rrugore. gjobat

Nga kontrollet e ushtruara gjatë 10 ditëve të para të shtatorit, janë konstatuar dhe kapur në kushtet e flagrancës 23 shtetas për drejtim të mjetit pa leje drejtimi.

Janë pezulluar 39 leje drejtimi për tejkalim të normave të shpejtësisë.

Gjatë 10 ditëve të para të shtatorit janë proceduar administrativisht gjithsej 1 626 drejtues mjetesh.

Janë proceduar 521 drejtues mjetesh për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit.

379 drejtues mjetesh janë proceduar për mosvendosjen e rripit të sigurimit.

Janë vendosur 306 masa administrative për parakalime të gabuara.

Si dhe janë vendosur 420 masa administrative për shkelje të tjera të rregullave të qarkullimit rrugor.

Policia Rrugor e Qarkut Fier falënderon qytetarët për bashkëpunimin dhe i fton ata të denoncojnë në numrin 112 çdo shkelje të Kodit Rrugor, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë dhe parandalimin e aksidenteve.

Tiranë Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 6 operacioni policor i koduar “Aleati 2”

Në pranga dy shtetas. 01drejtoria new

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë, një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabis.

Komisariati i Policisë Nr. 6 në sajë të informacioneve të marra në rrugë operative dhe falë një pune të mirëorganizuar hetimore finalizoi me sukses operacionin policor të koduar “Aleati 2”, në kuadër të të cilit, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

- E. D., 33 vjeç, banues në Yrshek, Tiranë;

- E. B., 25 vjeç, banues në Yrshek, Tiranë;

Për shtetasit e lartpërmendur shërbimet e policisë të komisariatit Nr.6 dispononin informacion se lëviznin me sende të kundërligjshme me vete.

Menjëherë nga shërbimet e policisë është organizuar operacioni policor “Aleati 2” për kapjen e tyre në flagrancë. Pasi shërbimet e policisë i kanë konstatuar këta dy shtetas në një lokal në zonën e Yrshekut, u kanë ushtruar kontroll fizik. Gjatë kontrollit fizik shtetasit E. D., iu gjet një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë, ndërsa shtetasit E. B., iu gjet një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabis.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë, një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabis.

Materialet proceduarale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” në ngarkim të shtetasit E. D. dhe për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” e “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” në ngarkim të shtetasit E. B.

Arkiva

Nentor 2021
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5